За словами пана Жарова, затверджена Урядом України Державна цільова програма з підготовки до Євро-2012 конкретизує заходи із захисту прав інтелектуальної власності УЄФА та його комерційних партнерів і покладає на Міністерство освіти і науки України ряд зобов’язань:
– створення автоматизованої бази даних інтелектуальної власності УЄФА та його комерційних партнерів і розроблення відповідного програмного продукту та інструкції для користувача;
– фінансування діяльності робочих груп з розроблення методичних рекомендацій та інших документів щодо проведення експертизи заявок і здійснення державної реєстрації прав інтелектуальної власності УЄФА та його комерційних партнерів;
– організація та проведення семінарів, конференцій тощо з питань, які стосуються набуття та захисту прав інтелектуальної власності УЄФА та його комерційних партнерів;
– вивчення досвіду щодо набуття та захисту прав інтелектуальної власності УЄФА та його комерційних партнерів під час підготовки та проведення чемпіонатів Європи з футболу в зарубіжних країнах.
Окрім цього, як зазначив Володимир Жаров, упродовж двох тижнів у приймаючих містах Євро-2012 відбулася низка семінарів з теми «Набуття і захист прав інтелектуальної власності Союзу європейських футбольних асоціацій та його комерційних партнерів» (з 8-го по 11 грудня в Донецьку та з 16-го по 18 грудня у Львові).
Як наголосив Перший заступник голови Держдепартаменту, на сьогодні не стоїть питання впровадження чогось кардинально нового в захисті прав УЄФА, а навпаки, потрібно запозичити досвід країн, у яких успішно проводилися подібні чемпіонати.
«Наша законодавча база відповідає міжнародним стандартам, потрібно узгодити механізми захисту прав під час проведення таких заходів як Чемпіонат Євро-2012. У наступному році ми, спільно з нашими колегами з Польщі, плануємо провести низку семінарів у приймаючих містах із залученням представників УЄФА», – зазначив Володимир Жаров.
Останній нагадав, що Закон України «Про організацію та проведення фінальної частини чемпіонату Європи 2012-го року з футболу в Україні», прийнятий 19 квітня 2007 року, гарантує захист прав інтелектуальної власності УЄФА. При цьому забороняється пряме та непряме використання в будь-який спосіб без дозволу УЄФА будь-якого найменування, позначення, знака чи іншого об'єкта права інтелектуальної власності УЄФА, а також недозволений маркетинг.
Володимир Жаров підкреслив, що для того, аби громадяни могли ознайомитися із переліком комерційних партнерів УЄФА, на веб-порталі Держдепартаменту створено автоматизовану базу даних інтелектуальної власності Союзу європейських футбольних асоціацій та його комерційних партнерів і розроблено відповідний програмний продукт та інструкції для користувачів. Як наголосив Перший заступник голови Держдепартаменту, одним із вже визначених партнерів УЄФА є фірма «Adidas».
euro2012.ukrinform.uaКомментарии (0) |