На офіційному сайті УЕФА з’явилось пояснення, що заборона буде застосована до всього простору в межах периметру стадіонів, як всередині, так і на відкритому повітрі.
На чотирьох українських стадіонах, які споруджували до чемпіонату, заборона на паління була проголошена раніше, але санкції проти порушників поки що були доволі м’якими.
Футбол як приклад для інших видів спорту
Правила будуть застосовані "без винятків". Політика перетворення стадіонів на територію, вільну від тютюну, буде втілюватися, як повідомляє УЕФА, у співпраці з Всесвітньою організацією охорони здоров’я та низкою інших міжнародних профільних структур.
"Євро-2012 без тютюну - це повага до здоров’я наших глядачів і всіх, хто залучений до турніру", - цитує сайт слова Президента УЕФА Мішеля Платіні.
Вже відреагувала на заяву УЕФА Єврокомісар Андрула Васіліу, яка відповідає за спортивний напрям роботи. Член Європейської комісії назвала рішення про відмову від паління "потужним сигналом" для мільйонів глядачів Євро-2012, а також "встановленням стандарту для інших спортивних подій".
"Футбол і спорт – це видовище і здоров’я, тютюн – зовсім протилежне, вони несумісні", - сказала Андруа Василіу.
Офіційне "проти"
В Донецьку на "Донбас-Арені" про заборону на паління ще 12 жовтня заявив міський голова Олександр Лук'янченко. Він тоді сказав, що спиртні напої можна придбати лише в спеціалізованих барах, кафе, ресторанах. А от щодо спеціальних місць, відведених для паління, на той момент питання ще не було вирішене.
В Харкові на стадіоні "Металіст" інвестор його будівництва і власник однойменного футбольного клубу Олександр Ярославський теж виявив себе як противник паління. "Пан Ярославський не палить і давно заборонив паління і робітникам, і працівникам клубу ще з того часу як став президентом "Металіста", - сказали bbc.ua в компанії DCH, власником якої є бізнесмен.
Останній з українських стадіонів до Євро - 2012 у Львові буде відкритий 29 жовтня.
Українські вболівальники палять тихцем
"Олімпійський створювався як стадіон вільний від паління. Це стадіон для усієї сімі'ї", - повідомили bbc.ua в прес-службі національного спортивного комплексу.
Там також згадали про те, що "спроби паління під час церемонії відкриття попереджувались стюардами, які працюють на стадіоні".
"У нас навіть попільничок нема", - підкреслили в прес-службі.
Попільничок в перший день відкриття стадіону дійсно не було. Але кореспондент bbc.ua бачив, як відвідувачі тихцем смалили цигарки ближче до урн зі сміттям, а за попільничку їм слугував використаний паперовий стаканчик від кави з "фаст-фуду".
Тютюновий дим витягували потужні кондиціонери.
Паління на спортивних трибунах в Україні досі вважалось звичним стилем поведінки багатьох вболівальників.
Дослідження, які були цього року оприлюднені всесвітною організацією охорони здоровя, засвідчили, що з 2006 року кількість курців в Україні зменшилась.
Україна тоді посідала четверте місце у світі за кількістю курців. Поступово країна відійшла в другу десятку країн за загальною кількістю курців, що пов'язують із подорожчанням цигарок, обмеженнями на паління в потягах, громадських місцях та на рекламу тютюнових виробів.
Комментарии (0) |