Главная › Новости › Украина против России в спорте
Украина против России в спорте
Сравнительная характеристика "Донбасс Арены" и московского стадиона "Лужники"
30.09.2010 1478 0.0 0


У знаменитих московських «Лужників», мабуть, найбагатша історія серед усіх стадіонів пострадянського простору, що розпочалася 1956 року. «Лужники» – це не лише Велика спортивна арена (ВСА), про яку, зрештою, і піде мова, а цілий комплекс спортивних об'єктів різного призначення. Спочатку весь він називався Центральним стадіоном ім. В. І. Ленина. У червні 1992 року, після приватизації, конгломерат споруд перейменували в Олімпійський комплекс «Лужники».



Від моменту відкриття головна спортивна арена Росії неодноразово реконструювалася, а нинішнього вигляду вона набула в 1997 році. Головним перетворенням стала поява гігантського «козирка», який стовідсотково покриває місця для глядачів. Його втримують розташовані по колу всередині арени 72 сталеві опори – кожна заввишки 26 м. Архітекторами була закладена конструктивна можливість у майбутньому оснастити стадіон і розсувним дахом, але від цієї ідеї з фінансових міркувань поки що відмовилися.


Як це часто буває, поліпшення комфорту для глядачів спричинило труднощі в догляді за газоном. На думку багатьох фахівців, саме поява «козирка» призвела до погіршення стану трав'яного покриву: зменшився доступ сонячних променів, погіршала природна вентиляція. Тому на «Лужниках» зробили штучний газон. Зараз на стадіоні укладено покриття останнього покоління, виготовлене 2008 року. Після тестування футбольне поле ВСА отримало сертифікат вищої категорії для таких газонів – «дві зірки» за класифікацією ФІФА, що дозволяє проводити тут міжнародні матчі, за винятком фінальних ігор великих турнірів.



Саме це обмеження призвело до того, що, отримавши в 2008 році право прийняти в себе фінал Ліги чемпіонів, на «Лужниках» змушені були вкласти трав'яне покриття. Цікавою є технологія цього процесу. Заздалегідь вирощений газон укладають не прямо на ґрунт у чаші стадіону, а розміщують в спеціальних палетах розміром метр на метр. Потім піддони з дерном встановлюються на полі арени встик один до одного. Траву до фіналу ЛЧ виростили в Коломні…


І все б нічого, та якість укладеного природного покриття не влаштувала представників УЄФА: різниця рівнів сусідніх квадратних ділянок не відповідала нормативам. Тому було завезено газон зі Словаччини вартістю близько 300 тисяч доларів США – на ньому-то й билися за найпочесніший клубний трофей Європи англійські «Манчестер Юнайтед» та «Челсі». До речі, газон на «Донбас Арені» також було вирощено в Словаччині, а потім рулонами вкладено на донецькому стадіоні. 



Після реконструкції 1997 року московська арена двічі сертифікувалася: в 1998 році їй була присвоєна категорія «п'ять зірок», а в 2008 році, після проведення на «Лужниках» фіналу Ліги чемпіонів, рішенням УЄФА ВСА отримала статус стадіону категорії «Еліт» відповідно до нової класифікації.


На «Лужниках» за їх більш ніж піввікову історію відбулося багато значних футбольних подій, окрім вже згадуваного фіналу Ліги чемпіонів-2007/08. Серед них матчі групового турніру і фінал Олімпіади-80. У 1999 році тут пройшов фінальний поєдинок Кубка УЄФА, в якому зустрілися французький «Олімпік» та італійська «Парма». На честь 100-річчя російського футболу в 1997-му на цьому полі зійшлися збірні Росії та світу. Проводилися на ВСА й вирішальні матчі міжнародних молодіжних і юнацьких турнірів.


Славляться «Лужники» також Музеєм спорту, який відкрився в 1957 році. Його постійно поповнювана експозиція знайомить з історією російського і радянського спорту, починаючи з кінця XIX століття і до наших днів. У ній зібрана найбагатша колекція нагород, завойованих радянськими та російськими спортсменами на різноманітних змаганнях. Невід'ємна частина спорткомплексу – Алея слави видатних діячів спорту, де в числі інших встановлені пам'ятники легендарним футболістам: Миколі Старостіну, Леву Яшину, Едуарду Стрєльцову.


Але не спортом єдиним живуть «Лужники». Ще в 1989-му на стадіоні пройшов Moscow Music Peace Festival, в якому взяли участь Bon Jovi, The Scorpions, Ozzy Osbourne, Skid Row, Mötley Crüe, Cinderella, Gorky Park. Після цього на арені організовувалися концертно-розважальні шоу різної спрямованості. Тут демонстрували власні таланти такі видатні зарубіжні виконавці, як Michael Jackson, The Rolling Stones, Madonna, Metallica. Виступали на ВСА і російські майстри естради: Алла Пугачова, групи «Кіно», «Ю-Пітер», «Чайф», «Крематорій». У 1997 році на «Лужниках» пройшов спектакль-дивертисмент, присвячений 850-річчю Москви. А зовсім нещодавно, 25 серпня, відбувся перший в історії російський концерт групи U2.


Дані
 
«Донбас Арена»
 
«Лужники»
 
Рік відкриття
 
2009
 
1956
(після реконструкції – 1997)
 
Місткість
 
51 504
 
78 360
 
Розміри поля
 
105 х 68 м
 
105 x 68 м
 
Освітленість поля
 
2 000 лк
 
1 400 лк
 
Покриття трибун дахом
 
93%
 
100%
 
Місця для паркування (мінімум)
 
1 000
 
560
 
VIP-місця
 
3 133
 
1 500
 
Місць для преси
 
1 024
 
350
 
Місць для теле- й радіокоментаторів
 
46
 
40
 
Кількість телестудій
 
8
 
3
 
Джерело: http://donbass-arena.com

Комментарии (0)
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]