Главная › Новости › Аналитика
Аналитика
20 туров УПЛ языком цыфр
25.12.2011 1173 0.0 0

Прем’єр-ліга України підбила статистичні підсумки першої частини чемпіонату України з футболу серед клубів Ліги сезону 2011/2012.

Про це повідомляє офіційний сайт української Прем’єр-ліги.

Матчі. Зіграно 160 поєдинків із загальних 240 (66,7%). Перемогою господарів завершились 67 зустрічей (41,9% від проведеної кількості), гостей − 56 (35%). У 37 випадках сильнішого не було виявлено (23,1% нічийних ігор).

Перемоги. З мінімальною перевагою однієї зі сторін завершився 61 поєдинок, 37 разів одна з команд була сильнішою на 2 м’ячі, а у 25-ти зустрічах рахунок був «великим» (перемога у 3 або більше м’ячів).

Великі перемоги. Найчастіше так вигравали «Шахтар» (7 разів), «Динамо» (4), «Дніпро», «Арсенал» та «Металург» (по 3). Найбільшими були перемоги у матчах «Динамо» – «Зоря» – 6:1, «Карпати» – «Шахтар» – 0:5, «Шахтар» – «Арсенал» – 5:0.

Вольові перемоги. Поступаючись за ходом зустрічі, одна з команд все ж здобувала 3 очки у 19-ти випадках за 20 турів. Таких успіхів досягли 11 команд, а найбільше − «Таврія» – 3. Команд, які вигравали, але зрештою поступились, менше − 8. І тут двоє сумнівних лідерів: «Зоря» – 5 та «Олександрія» – 4 «не вольові поразки».

Нічиї. З 37 випадків мирного завершення поєдинків 18 разів команди взагалі не забивали, 13 разів рахунок був 1:1, 4 − 2:2 і 2 − 3:3.

Голи. 16 команд спільними зусиллями забили 398 м’ячів, з яких на рахунку господарів 213 влучних ударів, у гостей − 185. Середня результативність сезону − 2,49 (1,33-1,16). Найбільш результативною командою є «Шахтар» (54 взяття воріт), який забивав по 2,7 разів за гру, рідше за інших відзначалась «Оболонь» – 10 разів (у середньому 0,5 гола). Найнадійніший захист у «Динамо», голкіпери якого пропускали тільки 8 разів (0,4 за матч). Більше за всіх пропускала «Зоря» – 40 голів (рівно по 2 у середньому). Найрезультативніший матч перших 20-ти турів Епіцентр Чемпіонату України − «Металург» – «Ворскла» – 6:3.

Автоголи. 16 разів футболісти забивали голи у власні ворота.

Дублі та хет-трики. 35 разів гравці забивали по голи за матч. Єдиний хет-трик сезону в активі Дениса Олійника («Дніпро»), який тричі вразив ворота «Оболоні».

Попередження. Арбітри показували жовті картки 854 рази (у середньому по 5,34 за гру). Найчастіше карались гравці «Кривбаса» – 63 «гірчичники». Індивідуально найбільш некоректними були Руслан Ротань («Дніпро»), Григорій Баранець («Оболонь»), Едмар та Крістіан Вільягра (обидва − «Металіст»), Олександр Грицай («Арсенал»).

Вилучення. 58 разів футболісти вилучались з поля, причому 6 футболістів побачили червону картку двічі за 20 турів. Це Рінар Валєєв («Кривбас»), Майкон («Волинь»), Даніель Аддо («Зоря»), Сергій Симоненко («Арсенал»), Папа Гуйе («Металіст»), Михайло Кополовець («Карпати»).

Пенальті. Судді вказували 11-метрову позначку 40 разів, реалізовано з них 30 ударів. Відсоток ефективності 75. Для господарів ці показники складають: 15 з 21-го − 71,4%; для гостей − 15 з 19-ти − 78,9%. Найчастіше пенальті пробивали гравці «Іллічівця» – 5. Не била з «позначки» лише «Волинь». Менше половини таких ударів реалізувала тільки «Оболонь» (один з 3-х). Більше за інших пенальті виконували у бік воріт «Зорі» – 6 разів. Щоправда, голкіпер луганців Ігор Шуховцев 4 з цих спроб взяв. Жодного пенальті не призначено у ворота двох команд − «Динамо» та «Шахтаря».

Глядачі. 160 матчів зібрали на трибунах стадіонів команд Прем’єр-ліги 1 601 688 вболівальників, що пересічно за гру становить 10 011. Найбільш популярною командою залишається «Шахтар» (у середньому кожен матч «гірників» дивиться 24 099 відвідувачів). Найменша ця цифра у «Зорі» – 5 540.

Із забитими м’ячами − 11: «Металіст» (10-20 тури)*

З пропущеними м’ячами − 12: «Іллічівець» (3-14 тури)

Без забитих м’ячів − 488 хвилин: «Оболонь» (8-13 тури)

Без пропущених м’ячів − 646 хвилин («Динамо», 2-9 тури), 535 хвилин («Арсенал», 8-14 тури), 516 хвилин («Металіст», 8-14 тури), 503 хвилини («Шахтар», 15-20 тури)*