Главная › Новости › ЕВРО 2012
ЕВРО 2012
200 днів до Євро: недобудовані стадіони і задорогі готелі
29.11.2011 1043 0.0 0

 Маркіян Лубківський, директор турніру УЄФА Євро-2012 в Україні каже, що до Києва немає істотних зауважень з точки зору підготовки, але ніхто не може назвати точний термін завершення інфраструктурних робіт на стадіоні у Львові.

«Всі будівельні роботи будуть закінчені найближчим часом», – заявив директор Євро-2012 в Україні на прес-конференції у Києві і додав, що «дат немає, але є така фраза, яка використовується УЄФА – as soon as possible (переклад з англійської – якомога швидше)».

Маркіян Лубківський твердить, що до початку чемпіонату Україна «буде готова на всі 100%», хоча зараз робота ще триває.

«Є велика кількість питань, які потрібно ще вирішити, і вони вирішуються поступово. Але у нас ще є 200 днів і я думаю, що кожен з цих днів має бути витрачений з користю для справи для того, щоб Україна гідно підготувалася до турніру і здивувала не тільки світ, а і самих себе», – каже пан Лубківський.

Стадіони офіційно відкриті, але повністю не готові

Ситуація зі стадіонами в Україні та Польщі дуже схожі. Український Львів можна порівнювати з польським Вроцлавом, так само, як і Київ з Варшавою.

Львів-Вроцлав. Обидва стадіони вже офіційно відкриті і на обох були товариські матчі, однак повної готовності арен немає.

Передусім, йдеться про інфраструктуру навколо стадіонів. Це і під’їзди до них, і упорядкування території навколо, належна організація і підготовка працівників стадіону для роботи з вболівальниками. Всі ці речі досі недопрацьовані, як в Україні, так і в Польщі.

Нині, як у Львові, так і у Вроцлаві роботи тривають майже цілодобово. У Вроцлаві на додачу добудовують швидкісний трамвай, що везтиме вболівальників з центру міста на стадіон на околиці. А залізничний вокзал зараз повністю реконструюють, і його здачу офіційно запланували на травень 2012 року.

Київ-Варшава. Незважаючи на офіційне відкриття стадіону у Києві, його ще упорядковують. Варшавську арену планують офіційно відкрити у грудні, однак фахівці твердять, що вона теж не буде повністю готова.

Загалом, оцінку підготовки України та Польщі до Євро-2012 нещодавно дав операційний директор УЄФА Мартін Каллен. За його словами, чемпіонат Євро 2012 буде «на рівні чи навіть краще за чемпіонат у Австрії-Швейцарії у 2008. Проте він ніколи не буде на такому самому рівні з точки зору транспорту».

Директор турніру УЄФА Євро-2012 в Україні Маркіян Лубківський визнає, що дві найбільші проблеми – це транспортне сполучення і поселення вболівальників. За його словами, Київ – найменш проблемне місто з усіх, що приймають Євро-2012 в Україні.

У Львові теж не має бути багато проблем, бо йому може допомогти курорт Трускавець з місцями для поселення. Як твердить, Маркіян Лубківський, зараз необхідно налагодити транспортне сполучення між Львовом і Трускавцем, аби вирішити питання поселення вболівальників.

Ціни на готелі вище середніх

А от з Донецьком поки що є проблеми, які ще повністю не вдалося подолати. Одним із методів вирішення буде організація чартерних рейсів до і з Донецька.

Водночас, пан Лубківський не вважає поселення великою проблемою, бо вболівальники, за його словами, «не дуже вибагливі», а в Україні «є велика кількість закладів розміщення з радянських часів – санаторіїв, курортів, гуртожитків». Відповідно, на думку пана Лубківського, такі заклади з однією, двома, іноді трьома зірочками, мають задовольнити цього «не дуже вибагливого» європейського вболівальника.

Натомість, організаційний комітет УЄФА штаб-квартирою собі вибрав п’ятизірковий готель Hyatt у центрі Києва.

Питання поселення вболівальників гостро стоїть і в Польщі, де, як кажуть організатори Євро-2012, невеличкі готелі та хостели з’являються «як гриби після дощу». Водночас, вже очевидна велика різниця у цінах.

Вже зараз, користуючись міжнародною системою бронювання готелів, у Києві важко знайти номер дешевше 200 євро. У Варшаві ж розцінки починаються зі 100 євро.

А от різниці між Вроцлавом і Львовом у цінах на готелі поки що немає, зараз можна забронювати ліжко у хостелі або номер міні-готелі за 50-60 євро на добу.

Де тренуватися?

Серед досі невирішених питань лишаються і тренувальні бази для футболістів. Остаточно питання вирішать після 2 грудня, тоді у Києві пройде фінальне жеребкування Євро-2012.

Коли національні збірні вже точно знатимуть країни, в яких гратимуть, вони мають обрати місце свого базування.

Дві збірні, Англії та Нідерландів, не очікуючи жеребкування, заявили, що базуватимуться у Польщі.

Однак Маркіян Лубківський каже, що Україна сподівається прийняти більшість національних збірних, бо 11 із 16 вже забронювали собі місце в Україні.

Втім, Україну критикують не лише за інфраструктуру чи брак готелів. Захисники тварин заявляють про жорстоке поводження в Україні з безпритульними собаками. Вони твердять, що тисячі тварин виловлюють і вбивають просто на вулицях.

В Інтернеті навіть з’явилися організації, які закликають бойкотувати Євро-2012 через негідне поводження України з собаками.

Днями міністр екології та природних ресурсів Микола Злочевський повідомив, що наступного року розпочнеться будівництво притулків для собак в обласних центрах, однак невідомо, хто саме їх фінансуватиме.

Євгенія Руденко

http://www.pravda.com.ua


Комментарии (0)
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]